Mobil Uygulamamıza Özel 1000 TL Üzeri Alışverişlerinize 100 TL İndirim ! Mobil Uygulamamıza Özel 1000 TL Üzeri Alışverişlerinize 100 TL İndirim ! Mobil Uygulamamıza Özel 1000 TL Üzeri Alışverişlerinize 100 TL İndirim ! Mobil Uygulamamıza Özel 1000 TL Üzeri Alışverişlerinize 100 TL İndirim !
750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

İptal & İade Prosedürleri

Sipariş İptal & İade İşlemi


İade ya da Değişimleri sadece MNG Kargo ile Yapabilirsiniz. MNG Kargo harici kargo şirketleri ile yapılan gönderiler kesinlikle kabul edilmeyecektir.

MNG Kargo İade Kodu " 869708466 '' MİX AKVARYUM VE PET ÜRÜNLERİ "

Aldığınız her ürün, MİX AKVARYUM VE PET ÜRÜNLERİ GIDA BİLİŞİM İNŞ. ELEK.SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.'nin garantisi altındadır.
 
Siparişimden/Üründen vazgeçmek istiyorum, nasıl iptal edebilirim?

Sipariş ettiğiniz ürünü elinize geçmeden iptal etmek istiyorsanız bir talep oluşturarak departmanlar seçeneğinden "İade Etmek / Değiştirmek İstiyorum" seçeneğini seçerek tarafımıza bildirebilirsiniz.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz.

Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız.

Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.


Siparişiniz elinize ulaşmış ve iade etmek istiyorsanız:
Anlaşmalı MNG Kargo ile tekrar ürünü '' 869708466 '' İADE KODU ile tarafımıza gönderebilirsiniz. Promosyonlu ürünler alındığında, ürünle birlikte mutlaka promosyonu da gönderilmelidir. Ürün mutlak suretle orijinal ambalajı ile birlikte iade edilebilir. Aksi taktirde iptal işleminiz yapılmayacaktır.

Not: Mixpet.com.tr, üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve benzer durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halindeürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. 
Bu tür hallerde ürünün Mixpet.com.tr'a gelişi ve geri dönüşü sırasındaki tüm kargo ücretleri müşteriye aittir.


Siparişiniz elinize ulaştı ve kısmi iade yapmak istiyorsanız: 
İade edeceğiniz ürünü MNG anlaşmalı kargo ile '' 869708466 '' İADE KODU ile gönderiniz.

İade bilgisini mutlaka "İade Etmek / Değiştirmek İstiyorum" departmanını seçerek tarafımıza talep olarak göndermeniz gerekmektedir.Kısmi iadelerde kargo ücreti iade edilmeyeceği unutulmamalıdır.

Not: Mixpet.com.tr, üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve benzer durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

Bu tür hallerde ürünün Mixpet.com.tr 'a gelişi ve geri dönüşü sırasındaki tüm kargo ücretleri müşteriye aittir.

Ayrıca iade edilen ürün/ürünlerin toplam bedeli, ilgili siparişin toplam tutarından düşüldüğünde, kalan meblağ KARGO ÜCRETSİZ olan 750 TL altında kaldığında; iade tutarından kargo ücreti düşülerek, kalan meblağ iade edilir.
 

Öngörülemeyen Sebeplerle Ürün Süresinde Teslim Edilemez İse: 

Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 7-10 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 7-10 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 7 gün içerisinde aktarması olasıdır. 

Cayma Hakkı:

ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

Cayma Hakkının Süresi:

Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet  ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar.
Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. 

Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir.

Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI' ya iadeli taahhütlü posta, faks veya e posta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. 

İade ettiğim siparişin ücretini nasıl alırım?
İade işlemi tamamlandıktan sonra eğer kredi kartı ile ödeme yapmışsanız iadeniz 2 (iki) iş günü içerisinde bankanıza bildirilir. Kredi kartı iadelerinde iadeler bankanız kurallarına göre iade edilir. Eğer taksitli alışveriş yaptıysanız bankanız bu işlemi her ay taksitler oranında yapabilir.

Diğer ödeme kanallarını kullanmış iseniz İptal işleminden 2 (iki) iş günü sonrasında hesabınıza iade edilir.

Ürün Arızalı Çıktı Ne Yapmalıyım?
Aldığınız ürün arızalı çıkması durumundafatura üzerinde bulunan iade bölümünün doldurulması gerekmektedir.  Arızalı veya kusurlu ürünlerde  whatsapp ( 0552 878 18 78 ) veya [email protected] üzerinden irtibata geçerek size yol göstererilecektir.
 
Kapsam Dışı Sözleşmeler - Bu Yönetmelik hükümleri; 

a) Hijyenik ürünlerin hiçbir sebeple iadesi yoktur.(ambalajı açılmış kedi yada köpeğinizin bedenine temas etmiş olması)
b) Kedi tuvalet ürünleri ( Ambalajı açılmasa dahi!)
c) Tırnak makası, fırçe, tarak gibi kolay kontaminasyona uygun ürünler
d) Tek kullanımlık ürünler.
e) Göz, kulak damlası gibi ağızı açıldıktan sonra kullanım süresi olan ürünler.
f)  Külotlar ve pedler.
g) İsimliklerde değişim ya da iade yoktur. 

Hatırlatma; Teslimat sırasında tespit edilen hasarlı veya bozuk ürünlerin geri gönderimi sırasında teslimatı yapan kargo firması tercih edilmelidir. Başka kargo şirketleriyle gönderilen ürünlerin kargo ücretleri tamamen göndericiye aittir.
Yükleniyor...